Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
jonsnow3005

jonsnow3005

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for jonsnow3005
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • jonsnow3005’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2021
  • 2019
  • 2018
  • 2017
  • 2015
  • 2014
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Aftermath

    Aftermath 2021

    ½ Watched by jonsnow3005 05 Aug 2021 1

    Special appearance: Gollum.

  • Midsommar

    Midsommar 2019

    ★★★★ Watched by jonsnow3005 27 Sep 2019

    Something is seriously wrong with this movie...

  • The Night Comes for Us

    The Night Comes for Us 2018

    ★★★½ Watched by jonsnow3005 30 Oct 2018

    Netflix & Kill

  • We Need to Talk About Kevin

    We Need to Talk About Kevin 2011

    ★★★★ Watched by jonsnow3005 06 Aug 2018

    I don’t want children.

  • Elle

    Elle 2016

    ★½ Watched by jonsnow3005 25 Jul 2017

    What a mess...

  • Logan

    Logan 2017

    ★★★ Rewatched by jonsnow3005 14 Jul 2017

    Overrated

  • Life

    Life 2017

    ★★★ Watched by jonsnow3005 04 Jun 2017

    Fuck you, Calvin!

  • Swiss Army Man

    Swiss Army Man 2016

    ★★★★ Watched by jonsnow3005 25 Feb 2017

    What the hell...

  • It Follows

    It Follows 2014

    ★★★½ Watched by jonsnow3005 06 May 2015

    Aids: The Movie

  • Boyhood

    Boyhood 2014

    ★★ Watched by jonsnow3005 15 Nov 2014 1

    Meh.

  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro