Sort by
  • Napoleon

    ★★

  • A Haunting in Venice

    ★★

  • The Equalizer 3

    ★★

  • Oppenheimer

    ★★

  • Barbie

    ★★½

  • Beau Is Afraid

  • The Pope's Exorcist

    ★½

  • Evil Dead Rise

    ★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Significant Other

    ★★★

  • Smile

    ★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Aftermath

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • Old

    ★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

  • The Feast

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★½

  • The Rental

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Relic

    ★★★

  • The Night House

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Fractured

    ★★½

  • The Beach House

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★½

  • 1BR

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★