• Orphan: First Kill

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Sickboy

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • #Alive

    ★★

  • Onward

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Save Yourselves!

    ★★½

  • Dead Kids

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Family History

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Heaven's Waiting

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The First Purge

    ★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Phantom Thread

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Pihu

    ★½

  • Resident Evil: The Final Chapter

  • 2 Cool 2 Be 4gotten

    ★★★½

  • Jesus Is Dead

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • Under the Skin

  • The Invasion

    ★★

  • Over the Hedge

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★½

  • Tokyo Godfathers

    ★★★

  • Before Sunrise

    ★★★★