Sort by

Jonny 🏳️‍⚧️ has logged 368 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Female Prisoner #701: Scorpion

Female Prisoner #701: Scorpion

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Evil Dead Trap

Evil Dead Trap

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sr.

Sr.

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Is That Black Enough for You?!?

Is That Black Enough for You?!?

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blow Up My Town

Blow Up My Town

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Primer

Primer

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Patriotism

Patriotism

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry