Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • Taste of Cherry

  Taste of Cherry

  ★★★★½

  kalbinizi kırabilecek olan bu film "bu yol daha uzun ama daha güzel" repliği ile tamamen içime oturmuş bulunmakta.

 • Sound of Metal

  Sound of Metal

  ★★★★½

  Bu sene hazır oscar yaklaşmışken en iyi film adaylarını gömeyim dedim ve geçen seneden sonra bu senenin gerçekten çok zayıf bir sene olduğunu anladım. Sebebi belli zaten, corona.

  Adaylar içinden şuana kadar izlediğim en iyi film buydu, hatta baya iyiydi. Abartıya kaçmadan bu trajik hikayeyi çok iyi işliyor film. İnsanı derinden etkilemeyi başarıyor. Dünyayı ana karakterimizin kulağıyla dinlediğimiz sahneler çok özel ve gerçekti. Mükemmel ötesi bir ses tasarımı olan bu yapım çok vurucu bir işti çook.

  RİZ AHMED BEST ACTOR OSCARI. BOOK İT!

Popular reviews

More
 • Uncut Gems

  Uncut Gems

  ★★★★★

  Son zamanlarda rewatch atmamak için kendimi zor tutuyordum ta ki bugüne kadar.

  Daha önce böyle adrenalinli ve heyecanlı bir film izlemedim mi bilmiyorum. Temposu başından sonuna kadar korkunç derecede yüksekte olan bir film bu, insana nefes aldırmayan cinsten. Soluklanmak için arada bir durdurmak gerekir, öyle bir şey cidden. Bunu sadece açın ve izleyin ya. Ne kadar şey yazılsa az kalacak çünkü. Veeee unutmadan, Adam Sandler'ın zaten muazzam bir oyuncu olduğunu biliyordum ama bu film ile tüm dünyaya kanıtladığını düşünüyorum.

 • Rear Window

  Rear Window

  ★★★★½

  Uzun zamandır ciddi bir film izlemiyordum. Bu aradan sonra çok iyi geldi bu. İzlediklerim arasından en iyi Hitchcock işiydi kuşkusuz. Çok da bir şey söylememe gerek yok. Gerilim türünün başyapıtlarından biri kesinlikle.

  böyle komşularım olsa da izlesem xd