Sort by

Harrison has logged 36 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nimic

Nimic

2019
×
Edit this entry  
28
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
In Dog Years

In Dog Years

2019
×
Edit this entry  
27
Norman Norman

Norman Norman

2018
×
Edit this entry  
27
Pumpkin Movie

Pumpkin Movie

2017
×
Edit this entry  
27
Let Your Heart Be Light

Let Your Heart Be Light

2016
×
Edit this entry  
27
Still Processing

Still Processing

2020
×
Edit this entry  
27
La Jetée

La Jetée

1962
×
Edit this entry  
26
It Was Fifty Years Ago Today! The Beatles: Sgt. Pepper & Beyond

It Was Fifty Years Ago Today! The Beatles: Sgt. Pepper & Beyond

2017
×
Edit this entry  
25
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Who: Time and the Rani

Doctor Who: Time and the Rani

1987
×
Edit this entry  
22
Editing

Editing

2021
×
Edit this entry  
22
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Piano

The Piano

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Who: The Ultimate Foe

Doctor Who: The Ultimate Foe

1986
×
★★★
Edit this entry  
18
Doctor Who: Terror of the Vervoids

Doctor Who: Terror of the Vervoids

1986
×
★★½
Edit this entry  
17
Doctor Who: Mindwarp

Doctor Who: Mindwarp

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Doctor Who: The Mysterious Planet

Doctor Who: The Mysterious Planet

1986
×
★★★
Edit this entry  
15
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Who: Revelation of the Daleks

Doctor Who: Revelation of the Daleks

1985
×
★★★★
Edit this entry  
13
Doctor Who: Timelash

Doctor Who: Timelash

1985
×
Edit this entry  
12
Doctor Who: The Two Doctors

Doctor Who: The Two Doctors

1985
×
★★★
Edit this entry  
11
Doctor Who: The Mark of the Rani

Doctor Who: The Mark of the Rani

1985
×
★★★
Edit this entry  
10
Doctor Who: Vengeance on Varos

Doctor Who: Vengeance on Varos

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Doctor Who: Attack of the Cybermen

Doctor Who: Attack of the Cybermen

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Who: The Caves of Androzani

Doctor Who: The Caves of Androzani

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Who: Planet of Fire

Doctor Who: Planet of Fire

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
1917

1917

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Who: Frontios

Doctor Who: Frontios

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry