• Doctor Who: Legend of the Sea Devils

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Lone Wolves

  • Carry me in

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Divination Dave

  • The Beatles: Get Back

  • You Look Fine

  • Encanto

    ★★★½

  • Nudity

  • After We Met Again

  • @scroll_alice

  • Love in the Time of Corona

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Homebound

  • Editing

  • Being James Bond

  • Silvering

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ½

  • Old

    ★★½

  • McCartney 3, 2, 1

  • Titane

    ★★½

  • Lamb

    ★★½

  • Zero Fucks Given

    ★★½

  • Cow

  • Black Widow

    ★★

  • Butterflies in the Stomach

  • The Gospel According to Gail

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • Exhale

  • Cruella

    ★★

  • Stolen.

  • The Pursuit of Love

    ★★★½

  • The Truth About Hastings

  • Joychild

  • Together

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Metamorphism

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Play It Safe

  • Coming 2 America

    ½

  • Petite Maman

    ★★

  • Bud

  • Fart Car

  • Tom & Jerry

  • Feast

    ★★

  • CODA

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Decommissioned

  • WandaVision

    ★★½

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★

  • Idris Elba Meets Paul McCartney

  • It's Been a While

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Porth Trethek

  • This Time With Feeling

  • Soul

    ★★★★★

  • Summer Shade