Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
Dylan

Dylan

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for Dylan
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Remove filters
  • Custom posters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
    • Show films you’ve customized
    • Hide films you’ve customized
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show films with backdrop
    • Hide films with backdrop
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
    • Newest First
    • Earliest First
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Film Popularity
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Dylan’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Any year
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • Any rating
  • No rating
  • Rating (or range)
    Drag to define range
  • Ready or Not

    Ready or Not 2019

    ★★★★½ Rewatched 03 Nov 2020

    Wow amazing. Samara Weaving and I will be married one day


    9/10

  • Men in Black: International

    Men in Black: International 2019

    ★★ Watched 03 Nov 2020

    Big pile of meh. You have two great actors! Do something with them!!


    3.5/10

  • Django Unchained

    Django Unchained 2012

    ★★★★½ Watched 04 Nov 2020

    Leo will never disappoint!!

    I loved it.


    9.5/10

  • Iron Man

    Iron Man 2008

    ★★★½ Rewatched 13 Nov 2020

    It’s good. It’s the only decent Iron man film tho


    6.5/10

  • Transformers: The Last Knight

    Transformers: The Last Knight 2017

    ★½ Watched 15 Nov 2020

    A big pile of doo doo


    2/10

  • Angel Has Fallen

    Angel Has Fallen 2019

    ★★★½ Watched 15 Nov 2020

    I liked it. I mean what’s not to like?


    7/10

  • Spenser Confidential

    Spenser Confidential 2020

    ★★½ Watched 15 Nov 2020

    Meh. Could’ve been better


    5.2/10

  • The Departed

    The Departed 2006

    ★★★★½ Watched 16 Nov 2020

    Woah. I loved this so much wow. Amazing acting and the whole story was just so interesting and engaging to watch.


    9.2/10

  • LEGO Star Wars Holiday Special

    LEGO Star Wars Holiday Special 2020

    ★★★½ Watched 17 Nov 2020

    The ending to the sequels we needed


    6.5/10

  • Spies in Disguise

    Spies in Disguise 2019

    ★★★½ Watched 17 Nov 2020

    Very fun


    7/10

  • Easy A

    Easy A 2010

    ★★★½ Watched 17 Nov 2020

    Emma stone has my heart


    7.2/10

  • Into the Woods

    Into the Woods 2014

    ★★★½ Watched 17 Nov 2020

    I like it ok?


    7/10

Newer
Older
  • 1
  • …
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Learn more about Pro
Select your preferred poster

Posters are sourced from TMDb and Posteritati, and appear for you and visitors to your profile and content, depending on settings. Learn more.