Sort by

Dylan has logged 237 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Come from Away

Come from Away

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Copshop

Copshop

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★
Read the review Edit this entry