Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Edit this entry  
03
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
The Putin Interviews

The Putin Interviews

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Star

The Star

2002
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★
Edit this entry  
04
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Magician

The Magician

1898
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Temptation of St. Anthony

The Temptation of St. Anthony

1898
×
★★★
Edit this entry  
13
The Living Playing Cards

The Living Playing Cards

1905
×
★★★
Edit this entry  
13
The Hilarious Posters

The Hilarious Posters

1906
×
★★★
Edit this entry  
13
An Impossible Balancing Feat

An Impossible Balancing Feat

1902
×
★★★
Edit this entry  
13
Whimsical Illusions

Whimsical Illusions

1909
×
★★★
Edit this entry  
13
The Diabolic Tenant

The Diabolic Tenant

1909
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Inventor Crazybrains and His Wonderful Airship

The Inventor Crazybrains and His Wonderful Airship

1905
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Monster

The Monster

1903
×
★★★
Edit this entry  
12
After the Ball

After the Ball

1897
×
★★★
Edit this entry  
12
The Infernal Cakewalk

The Infernal Cakewalk

1903
×
★★★
Edit this entry  
12
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1897
×
★★★
Edit this entry  
12
The Black Imp

The Black Imp

1905
×
★★★
Edit this entry  
12
The Infernal Cauldron

The Infernal Cauldron

1903
×
★★★★
Edit this entry  
12
A Nightmare

A Nightmare

1896
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Mermaid

The Mermaid

1904
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Man with the Rubber Head

The Man with the Rubber Head

1901
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Four Troublesome Heads

The Four Troublesome Heads

1898
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Kingdom of the Fairies

The Kingdom of the Fairies

1903
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Wandering Jew

The Wandering Jew

1904
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Sick Kitten

The Sick Kitten

1903
×
★★★
Edit this entry  
12
The Melomaniac

The Melomaniac

1903
×
★★★
Edit this entry  
12
The Gay Shoe Clerk

The Gay Shoe Clerk

1903
×
★★★
Edit this entry  
12
Day & Night

Day & Night

2010
×
★★½
Edit this entry  
12
Next of Kin

Next of Kin

1984
×
★★★
Edit this entry  
03
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★
Edit this entry  
01
The Vampires of Poverty

The Vampires of Poverty

1978
×
★★★
Edit this entry  
30
An American Tail

An American Tail

1986
×
★★½
Edit this entry  
30
Ariel

Ariel

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Cruising

Cruising

1980
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★½
Edit this entry  
22
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
19
El Conde

El Conde

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
Leningrad Cowboys Go America

Leningrad Cowboys Go America

1989
×
★★★½
Edit this entry  
15
Smile

Smile

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
All I Need is a Ball

All I Need is a Ball

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Au Revoir les Enfants

Au Revoir les Enfants

1987
×
★★★★
Edit this entry  
09
Heli

Heli

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
08
Dreams and Desires: Family Ties

Dreams and Desires: Family Ties

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
Voramar

Voramar

2020
×
★★
Edit this entry