jonathanfujii has logged 174 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cinderella

Cinderella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Murina

Murina

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Violet

Violet

2021
×
★½
Edit this entry  
10
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Edit this entry  
04
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Annette

Annette

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★½
Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Joe Bell

Joe Bell

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Respect

Respect

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Vivo

Vivo

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★
Edit this entry  
04
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Edit this entry  
02
Incendies

Incendies

2010
×
★★★½
Edit this entry  
02
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Edit this entry