• The Rescue

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

    ★½

  • Malignant

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★

  • Vivo

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Blue Bayou

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Murina

    ★★★

  • Stillwater

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • False Positive

  • Fatherhood

    ★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Thunder Force

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Violet

    ★½

  • Nobody

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Cherry

    ★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • The Mauritanian

    ★★★