Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
30 Days of Night: Dark Days

30 Days of Night: Dark Days

2010
×
★½
Edit this entry  
30
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★
Edit this entry  
19
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
Superman

Superman

1978
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Edit this entry  
22
Shooter

Shooter

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Batman and Superman: Battle of the Super Sons

Batman and Superman: Battle of the Super Sons

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zen - Grogu and Dust Bunnies

Zen - Grogu and Dust Bunnies

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
S.W.A.T.

S.W.A.T.

2003
×
★★½
Edit this entry  
11
Atragon

Atragon

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Stud

The Stud

1978
×
★★
Edit this entry  
07
Varan

Varan

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Mothra

Mothra

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Breakfast on Pluto

Breakfast on Pluto

2005
×
★★★★
Edit this entry  
06
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rodan

Rodan

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Son of Kong

The Son of Kong

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla, King of the Monsters!

Godzilla, King of the Monsters!

1956
×
Read the review Edit this entry  
04
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Gigan Rex

Godzilla vs. Gigan Rex

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cold Skin

Cold Skin

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★½
Edit this entry  
02
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★
Edit this entry  
30
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Edit this entry  
30
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Valentine

Valentine

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Edit this entry