Sort by

JD has logged 23 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Video Dead

The Video Dead

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Negotiator

The Negotiator

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Predator

Predator

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Session 9

Session 9

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
TerrorVision

TerrorVision

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Leviathan

Leviathan

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
L.A. Story

L.A. Story

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Space Jam

Space Jam

1996
×
Edit this entry