• Metal Lords

    ★★★★

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Old

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Yung Lean: In My Head

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • 1917

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Platform

  • Joker

  • Uncut Gems

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

    ★★½

  • Vivarium

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Escape Room

  • Bumblebee

  • Aquaman

  • Venom

  • Cam

  • Gotti

    ½

  • Climax

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Isle of Dogs

  • Hereditary

  • Eighth Grade

  • Insidious: The Last Key

  • Thor: Ragnarok

  • I, Tonya

  • It

  • Good Time

    ★★

  • Logan

  • Get Out

  • Hacksaw Ridge

  • La La Land

  • Your Name.

    ★★★

  • Raw

  • Captain America: Civil War

  • Long Nights Short Mornings

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

  • Deadpool

  • The Revenant

  • Insidious: Chapter 3

  • Mad Max: Fury Road

  • Avengers: Age of Ultron

  • The Witch

  • Kingsman: The Secret Service

  • Comet

    ★★★★

  • John Wick

  • Tusk

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • As Above, So Below

  • Pretend We're Kissing

  • Captain America: The Winter Soldier

  • The Grand Budapest Hotel

  • The Babadook

  • 12 Years a Slave

  • Her

  • Insidious: Chapter 2

  • Palo Alto

  • Percy Jackson: Sea of Monsters

    ★½

  • Stuck in Love