• Scream

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★★★

  • A California Christmas: City Lights

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Zoey's Extraordinary Christmas

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • A Castle for Christmas

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • Black Friday

    ★★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★★½

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • Under Wraps

    ★★★½

  • The Addams Family 2

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • Wolf

    ★★★½

  • Nightbooks

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Copshop

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Martyrs Lane

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Superhost

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★★

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • C.O.R.N.

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • The Nest

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★