Sort by

Jonathan has logged 374 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★½
Edit this entry  
28
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★½
Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Edit this entry  
25
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★½
Edit this entry  
22
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★½
Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★
Edit this entry  
19
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Prom

The Prom

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Intern

The Intern

2015
×
★★½
Edit this entry  
15
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
14
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Edit this entry  
13
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★
Edit this entry  
12
Canvas

Canvas

2020
×
Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
11
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★
Edit this entry  
07
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★
Edit this entry  
29
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★
Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
22
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beau

Beau

2011
×
Edit this entry  
20
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Frankenweenie

Frankenweenie

1984
×
Edit this entry  
18
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
Read the review Edit this entry  
17
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★½
Edit this entry  
17
Doctor of Doom

Doctor of Doom

1979
×
Edit this entry  
17
Stalk of the Celery Monster

Stalk of the Celery Monster

1979
×
Edit this entry  
17
Quinoa

Quinoa

2007
×
Edit this entry  
17
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Step Sisters

Step Sisters

2018
×
Edit this entry  
15
Vincent

Vincent

1982
×
Edit this entry  
14
Daybreakers

Daybreakers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wild Child

Wild Child

2008
×
★½
Edit this entry  
10
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
American Reunion

American Reunion

2012
×
½
Edit this entry