Jonathan has logged 24 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
County Hospital

County Hospital

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Busy Bodies

Busy Bodies

1933
×
★★★½
Edit this entry  
20
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Big Business

Big Business

1929
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry