Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Once Upon a Studio

Once Upon a Studio

2023
×
Edit this entry  
08
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Curious Case of Natalia Grace

The Curious Case of Natalia Grace

2023
×
Edit this entry  
04
Love Has Won: The Cult of Mother God

Love Has Won: The Cult of Mother God

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Champagne

Champagne

1928
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Farmer's Wife

The Farmer's Wife

1928
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Life on Our Planet

Life on Our Planet

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Pray Away

Pray Away

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★
Read prior review Edit this entry  
21
West of Zanzibar

West of Zanzibar

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Speedy

Speedy

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wind

The Wind

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Matt Rife: Natural Selection

Matt Rife: Natural Selection

2023
×
Edit this entry  
14
The Docks of New York

The Docks of New York

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Desperately Seeking Soulmate: Escaping Twin Flames Universe

Desperately Seeking Soulmate: Escaping Twin Flames Universe

2023
×
★★★
Edit this entry  
12
The Last Command

The Last Command

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Escaping Twin Flames

Escaping Twin Flames

2023
×
★★
Edit this entry  
08
The Seashell and the Clergyman

The Seashell and the Clergyman

1928
×
Edit this entry  
07
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Crowd

The Crowd

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1903
×
Edit this entry  
04
The Kingdom of the Fairies

The Kingdom of the Fairies

1903
×
Edit this entry  
03
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Easy Virtue

Easy Virtue

1928
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Bad

Bad

1987
×
Edit this entry  
30
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
Edit this entry  
30
Spies

Spies

1928
×
★★★★
Edit this entry  
29
Electrocuting an Elephant

Electrocuting an Elephant

1903
×
Edit this entry  
29
The Starfish

The Starfish

1928
×
Edit this entry  
26
Plane Crazy

Plane Crazy

1928
×
Edit this entry  
25
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

1928
×
★★★★
Edit this entry  
17
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
The Devil on Trial

The Devil on Trial

2023
×
★★
Edit this entry  
15
Forfulgt af politiet?

Forfulgt af politiet?

2023
×
Edit this entry  
14
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

1928
×
Edit this entry  
12
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Edit this entry  
12
Big Vape: The Rise and Fall of Juul

Big Vape: The Rise and Fall of Juul

2023
×
★★★
Edit this entry  
10
Waco: American Apocalypse

Waco: American Apocalypse

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

2021
×
★★
Edit this entry  
06
The Swan

The Swan

2023
×
Edit this entry  
06
Poison

Poison

2023
×
Edit this entry  
06
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
Edit this entry  
05
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ghosts Before Breakfast

Ghosts Before Breakfast

1928
×
Edit this entry