Sort by

abs 🦭 has logged 274 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bring It On Again

Bring It On Again

2004
×
★★½
Edit this entry  
27
Back of the Net

Back of the Net

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Greta

Greta

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
½
Edit this entry  
19
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon A Holiday

Once Upon A Holiday

2015
×
★★
Edit this entry  
17
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★
Edit this entry  
16
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Edit this entry  
15
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Next Level

Next Level

2019
×
½
Edit this entry  
12
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Santa Girl

Santa Girl

2019
×
Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Nine Lives

Nine Lives

2016
×
★½
Edit this entry  
05
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
Edit this entry  
04
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★½
Edit this entry  
02
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Unfriended

Unfriended

2014
×
★½
Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★
Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Holidays

Holidays

2016
×
Edit this entry  
21
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★
Edit this entry  
13
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Honor List

The Honor List

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry