Sort by

Jacob has logged 28 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annette

Annette

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry