Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Edit this entry  
29
Dune: Part Two

Dune: Part Two

2024
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
27
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Edit this entry  
13
Pokémon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

Pokémon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
09
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
23
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
23
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★
Edit this entry  
21
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Renaissance: A Film by Beyoncé

Renaissance: A Film by Beyoncé

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
30
Renaissance: A Film by Beyoncé

Renaissance: A Film by Beyoncé

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Strays

Strays

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dicks: The Musical

Dicks: The Musical

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
27
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
23
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Edit this entry