Sort by

Michael has logged 25 entries for films during February 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Stars at Noon

Stars at Noon

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

2005
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blonde

Blonde

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Treason

Treason

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bad Company

Bad Company

2002
×
★★★
Edit this entry  
07
Plane

Plane

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
News of the World

News of the World

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Behind Enemy Lines

Behind Enemy Lines

2001
×
★★★
Edit this entry