Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
Jojohehe

Jojohehe

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for Jojohehe
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Remove filters
  • Custom posters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
    • Show films you’ve customized
    • Hide films you’ve customized
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show films with backdrop
    • Hide films with backdrop
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
    • Newest First
    • Earliest First
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Film Popularity
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Jojohehe’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Any year
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • Any rating
  • No rating
  • Rating (or range)
    Drag to define range
  • Miraculous World: Shanghai – The Legend of Ladydragon

    Miraculous World: Shanghai – The Legend of Ladydragon 2021

    ★★★★★ Watched 28 Apr 2023

    Thomas never disappoints

  • Miraculous World: New York, United HeroeZ

    Miraculous World: New York, United HeroeZ 2020

    ★★★★★ Watched 28 Apr 2023

    LADYBUG!!!!!!!!!
    <3<3<3 
    in the day time she’s marinette, just a normal girl with a normal life. But there’s something about her that.. no one knows yet. CUZ SHES GOT A SECRET 😔

  • 27 Dresses

    27 Dresses 2008

    ★★★★ Watched 28 Apr 2023

    Thought it was very sweet

  • Inglourious Basterds

    Inglourious Basterds 2009

    ★★★ Watched 28 Apr 2023

    idk but poor shoshanna or whatever her name was

  • The Sisterhood of the Traveling Pants

    The Sisterhood of the Traveling Pants 2005

    ★★★★½ Watched 28 Apr 2023

    Greece 👍

  • The Devil Wears Prada

    The Devil Wears Prada 2006

    ★★★★½ Watched 06 Sep 2022 1

    Anne Hathaway, Runway, Paris and oh did I mention Anne Hathaway?

  • Jennifer's Body

    Jennifer's Body 2009

    ★ Watched 06 Sep 2022

    What is this??

  • Kiki's Delivery Service

    Kiki's Delivery Service 1989

    ★★★★★ Watched 19 Feb 2021

    I love this one soooo muchhh 🥺
    It’s everything 
    Must watch

  • Soul

    Soul 2020

    ★★★½ Watched 19 Feb 2021

    nice story, nice animation. Good time

  • Carole & Tuesday

    Carole & Tuesday 2019

    ★★½ Watched 21 Aug 2020

    Meh

  • Weathering with You

    Weathering with You 2019

    ★★★ Watched 21 Aug 2020

    So cute

  • The High Note

    The High Note 2020

    ★★★★★ Watched 21 Aug 2020

    Fascinating story

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
TikTok
YouTube

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Learn more about Pro
Select your preferred poster

Posters are sourced from TMDb and Posteritati, and appear for you and visitors to your profile and content, depending on settings. Learn more.