Sort by

Joseph has logged 20 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Homeward Bound: The Incredible Journey

Homeward Bound: The Incredible Journey

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry