Johny316Benua has logged 34 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
King Kong

King Kong

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Candyman: Day of the Dead

Candyman: Day of the Dead

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Injustice

Injustice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry