Johny316Benua has logged 321 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gentlemen of Fortune

Gentlemen of Fortune

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Diamond Arm

The Diamond Arm

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Irony of Fate, or Enjoy Your Bath!

The Irony of Fate, or Enjoy Your Bath!

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Small One

The Small One

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Burning

The Burning

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Return to Sleepaway Camp

Return to Sleepaway Camp

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Sleepaway Camp IV: The Survivor

Sleepaway Camp IV: The Survivor

1992
×
Read the review Edit this entry  
15
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Irreversible

Irreversible

2002
×
Read the review Edit this entry  
04
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
9

9

2009
×
★★★½
Edit this entry  
03
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
Read the review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry