Johny316Benua has logged 30 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★
Edit this entry  
21
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Grandma Got Run Over by a Reindeer

Grandma Got Run Over by a Reindeer

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Fatman

Fatman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Curse

The Curse

2012
×
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry