• No Time to Die

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • This Is Paris

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★½

  • Tom Segura: Ball Hog

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★★½

  • Overlord

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Destroyer

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

    ½

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★½

  • It

    ★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½