Sort by

Gio has logged 72 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Munich

Munich

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beast

Beast

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Introducing Dorothy Dandridge

Introducing Dorothy Dandridge

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Thor

Thor

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry