• Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

    ★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

    ★★★

  • Munich: The Edge of War

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Kate

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Trip

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Rurouni Kenshin: The Beginning

    ★★

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★½

  • It's a Sin

    ★★★★

  • Outside the Wire

    ★★

  • WandaVision

    ★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Breach

  • The Forgotten Battle

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • The Beast

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Night in Paradise

    ★½

  • Project Power

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Ava

    ★★

  • Lost Bullet

    ★½

  • I May Destroy You

  • Extraction

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • Spenser Confidential

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Courier

    ½

  • Code 8

  • Gemini Man

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Bad Education

  • Hope Gap

    ★★★½

  • Mosul

    ★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★