Sort by

JohnnyxCarter has logged 106 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Maestro

Maestro

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Winnie the Pooh: Blood and Honey

Winnie the Pooh: Blood and Honey

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Covenant

The Covenant

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wonka

Wonka

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Creator

The Creator

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fair Play

Fair Play

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sound of Freedom

Sound of Freedom

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
Read the review Edit this entry  
02
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry