• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • All Hail

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • The House

    ★★★

  • Today We Fix the World

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Death to 2020

    ½

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Artemis Fowl

    ★½

  • Defending Jacob

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • K-12

    ★★★★

  • The King

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★