Sort by

John has logged 19 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Survivor

The Survivor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Deception

Deception

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Dark River

Dark River

2017
×
★★
Edit this entry  
25
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★½
Edit this entry  
24
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Men

Men

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Little Drummer Girl

The Little Drummer Girl

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Operation Mincemeat

Operation Mincemeat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
Reflection

Reflection

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★½
Edit this entry  
07
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Evangelion: Death (True)²

Evangelion: Death (True)²

1998
×
★★★
Edit this entry  
06
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
04
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
Edit this entry  
02
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★½
Read the review Edit this entry