Sort by
  • Zen – Grogu and Dust Bunnies

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • She Said

    ★★

  • Halloween Ends

    ★★½

  • Is That Black Enough for You?!?

    ★★

  • Till

    ★★

  • Slaughterhouses of Modernity

    ★★★½

  • Amsterdam

    ★★

  • Walk Up

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★

  • No Bears

    ★★★★

  • Pinocchio

    ★½

  • Dead for a Dollar

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★

  • TÁR

    ★★½

  • Barbarian

    ★★½

  • Clerks III

    ★★½

  • Human Flowers of Flesh

    ★★

  • The Adventures of Gigi the Law

    ★★½

  • Thirteen Lives

    ★★½

  • Nope

    ★½

  • The Fire Within: Requiem for Katia and Maurice Krafft

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Dragon Ball Super: Super Hero

    ★½

  • Lightyear

    ★★

  • Irma Vep

    ★★★★

  • You Have to Come and See It

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Stars at Noon

    ★★★★

  • Elvis

    ★★

  • The Dam

    ★½

  • Funny Pages

    ★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • R.M.N.

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • Enys Men

    ★★½

  • One Fine Morning

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Men

    ★½

  • Armageddon Time

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • A Short Story

    ★★★

  • The Northman

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★½

  • Turning Red

    ★★

  • The Batman

  • The Novelist's Film

    ★★★★

  • Queens of the Qing Dynasty

    ★½

  • Both Sides of the Blade

    ★★★

  • Dark Glasses

    ★★★

  • Flux Gourmet

    ★★½

  • Bigbug

    ★★★

  • Peter von Kant

    ★★

  • Nest

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Navalny

    ★★½

  • All That Breathes

    ★★★

  • Riotsville, USA

    ★½

  • Fire of Love

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★