Sort by

John has logged 32 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Walk on the Moon

A Walk on the Moon

1999
×
★★★★
Edit this entry  
30
Inside Daisy Clover

Inside Daisy Clover

1965
×
★★★
Edit this entry  
29
TINA

TINA

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Circus

The Circus

1928
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Crossing Guard

The Crossing Guard

1995
×
Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Broadway Danny Rose

Broadway Danny Rose

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Miracle of Morgan’s Creek

The Miracle of Morgan’s Creek

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Au Revoir les Enfants

Au Revoir les Enfants

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Another Round

Another Round

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★★½
Edit this entry  
21
When a Man Loves a Woman

When a Man Loves a Woman

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Dear Comrades!

Dear Comrades!

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Medicine for Melancholy

Medicine for Melancholy

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
MLK/FBI

MLK/FBI

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Four Daughters

Four Daughters

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hole

The Hole

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
06
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Far from Vietnam

Far from Vietnam

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Fast Food Nation

Fast Food Nation

2006
×
★★★★
Edit this entry  
03
De-Lovely

De-Lovely

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★½
Edit this entry