• Nope

    ★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★

  • Irma Vep

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★½

  • Elvis

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • The Staircase

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • The Northman

    ★★½

  • RRR

    ★★★★

  • The Lost City

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Both Sides of the Blade

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • The African Desperate

    ★½

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • The Janes

    ★★★★

  • Dos Estaciones

    ★★★

  • God's Country

    ★★★½

  • A House Made of Splinters

    ★★★★

  • Aftershock

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★½

  • Utama

    ★★★½

  • Nanny

    ★★★

  • Sharp Stick

    ★★

  • Free Chol Soo Lee

    ★★★½

  • Nothing Compares

    ★★★

  • Riotsville, USA

    ★★★★½

  • Master

  • Breaking

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • When You Finish Saving the World

    ★★

  • A Love Song

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Benediction

    ★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Attica

    ★★★★

  • Lost Illusions

    ★★★½

  • Happening

    ★★★★

  • Official Competition

    ★★★

  • Il Buco

    ★★★★½

  • Sundown

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Procession

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

  • The Hand of God

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★

  • Respect

  • The Green Knight

    ★★