Adam has logged 25 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Double Team

Double Team

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Allied

Allied

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Walk

The Walk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hardware

Hardware

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Starfighter

The Last Starfighter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Flight

Flight

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beowulf

Beowulf

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Warriors of Virtue

Warriors of Virtue

1997
×
Read the review Edit this entry  
03
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Edit this entry  
03
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Pest

The Pest

1997
×
Read the review Edit this entry  
02
Mr. Nanny

Mr. Nanny

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry