Adam has logged 209 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Edit this entry  
05
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★
Edit this entry  
30
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Varsity Blues

Varsity Blues

1999
×
★★★
Edit this entry  
21
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Witchboard

Witchboard

1986
×
★★★
Edit this entry  
20
Don Jon

Don Jon

2013
×
Edit this entry  
19
Smokin' Aces

Smokin' Aces

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hamilton

Hamilton

2020
×
Edit this entry  
11
The Boy

The Boy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Baby Boy

Baby Boy

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★½
Edit this entry  
05
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hiding Out

Hiding Out

1987
×
★★½
Edit this entry  
04
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
Turner & Hooch

Turner & Hooch

1989
×
★★½
Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Joe Dirt

Joe Dirt

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
Abduction

Abduction

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Top End Wedding

Top End Wedding

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jonah Hex

Jonah Hex

2010
×
★½
Read the review Edit this entry