• The Mauritanian

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Horse Girl

    ★½

  • Goldman v Silverman

  • A Christmas Carol

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Killer Sofa

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★½

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★½

  • The Fanatic

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Crawl

  • Anima

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Return to Horror Hotel

    ½

  • Toy Story 4

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • Untitled project

    ★★★★★

  • The Virtues

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Paddleton

    ★★★½

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • Polar

    ½

  • Fyre

    ★★½

  • A Dog's Way Home

    ½

  • The Inbetweeners: Fwends Reunited

    ½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Shrek Retold

    ★★★½

  • Bird Box

    ½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • Overlord

    ★★★★

  • Apostle

    ★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★½

  • Hold the Dark

  • Halloween

    ★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Noxious

    ½

  • The Meg

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★