Sort by
  • Nope

    ★★★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Men

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★½

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Scream

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • A Man Named Scott

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Mad God

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • It

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Doctor Strange

  • Arrival

  • La La Land

    ★★★★

  • Shin Godzilla

    ★★★★