• Friends: The Reunion

    ★★★½

  • Borat: VHS Cassette

    ★★

  • Borat’s American Lockdown & Debunking Borat

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • The Underground Railroad

    ★★★★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★

  • Cherry

    ★½

  • Pelé

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Red Dot

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Palmer

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Dig

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Breach

    ½

  • Education

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Operation Christmas Drop

    ★½

  • Holidate

    ★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Banishing

    ★½

  • Rebecca

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enfant Terrible

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★★

  • Notturno

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Dear Comrades!

    ★★★★

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The Human Voice

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • After We Collided

    ½

  • Host

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★½

  • My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

    ★★★½

  • Summerland

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Strasbourg 1518

    ★★★★½

  • Unhinged

    ★★

  • Summer of 85

    ★★½

  • Black Water: Abyss

    ★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • You Should Have Left

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Sputnik

    ★★★

  • Cowboys

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • The Banker

    ★★★

  • A Common Crime

    ★★★★

  • The Roads Not Taken

    ★★★

  • Last and First Men

    ★★★★½