Sort by

JoeyLowy has logged 208 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
This Is It

This Is It

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lava

Lava

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Robbie the Reindeer: Legend of the Lost Tribe

Robbie the Reindeer: Legend of the Lost Tribe

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Robbie the Reindeer: Hooves of Fire

Robbie the Reindeer: Hooves of Fire

1999
×
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Olaf Presents

Olaf Presents

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hybrids

Hybrids

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hybrids

Hybrids

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hawaiian Vacation

Hawaiian Vacation

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Val

Val

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dracula

Dracula

1931
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moon Mater

Moon Mater

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Unidentified Flying Mater

Unidentified Flying Mater

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Moon

Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry