• Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • The Simpsons in Plusaversary

  • Olaf Presents

    ½

  • Eternals

    ★★½

  • Antlers

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Val

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • Luca

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ½

  • Nobody

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Burrow

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★

  • Relaxing Old Footage With Joe Pera

    ★★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • Trolls World Tour

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½