Sort by

joey :) has logged 43 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gia

Gia

1998
×
★★★★
Edit this entry  
28
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Edit this entry  
26
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cherry Falls

Cherry Falls

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cronos

Cronos

1993
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Rage: Carrie 2

The Rage: Carrie 2

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Carrie

Carrie

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mapplethorpe

Mapplethorpe

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
High Tension

High Tension

2003
×
★★★
Edit this entry  
12
Circle

Circle

2015
×
★★
Edit this entry  
11
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Edit this entry  
10
To Die For

To Die For

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
10
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Kamikaze Girls

Kamikaze Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Freeway

Freeway

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Spiderwick Chronicles

The Spiderwick Chronicles

2008
×
★★★
Edit this entry  
03
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spiral

Spiral

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★
Edit this entry