Sort by

joey :) has logged 683 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
My Suicide

My Suicide

2009
×
★★★
Edit this entry  
29
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★½
Edit this entry  
27
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Monster

Monster

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Alien Xmas

Alien Xmas

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Edit this entry  
25
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Munsters' Scary Little Christmas

The Munsters' Scary Little Christmas

1996
×
★★½
Edit this entry  
24
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Rupaul's Christmas Ball

Rupaul's Christmas Ball

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Edit this entry  
13
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chloe

Chloe

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hide and Seek

Hide and Seek

2005
×
★★★
Edit this entry  
30
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Edit this entry  
29
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry