Sort by

Joe has logged 273 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Feast of the Seven Fishes

Feast of the Seven Fishes

2019
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
29
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Candy Coated Christmas

Candy Coated Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★
Read other review Edit this entry  
19
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
18
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
One Magic Christmas

One Magic Christmas

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ten Minutes to Midnight

Ten Minutes to Midnight

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mixtape

Mixtape

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Feast of the Seven Fishes

Feast of the Seven Fishes

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hail to the Deadites

Hail to the Deadites

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friendsgiving

Friendsgiving

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Santa Who?

Santa Who?

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sudden Fury

Sudden Fury

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
07
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
Edit this entry  
06
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tales from the Hood 3

Tales from the Hood 3

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Sentinel

The Sentinel

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dark Night of the Scarecrow

Dark Night of the Scarecrow

1981
×
Read other review Edit this entry  
30
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Equinox

Equinox

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry