Sort by

JoeRCK has logged 217 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Predators

Predators

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hey Arnold! The Jungle Movie

Hey Arnold! The Jungle Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Redline

Redline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sonic Drone Home

Sonic Drone Home

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Magnum Opus

Magnum Opus

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Groot Takes a Bath

Groot Takes a Bath

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Groot's Pursuit

Groot's Pursuit

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Little Guy

The Little Guy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
LEGO Star Wars Summer Vacation

LEGO Star Wars Summer Vacation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Groot's First Steps

Groot's First Steps

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Megalobox

Megalobox

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Asura's Wrath

Asura's Wrath

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Luck

Luck

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Summer Wars

Summer Wars

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pompo the Cinephile

Pompo the Cinephile

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Maraschino Ruby

Maraschino Ruby

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dr. Stone: Ryuusui

Dr. Stone: Ryuusui

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Skeleton Knight in Another World

Skeleton Knight in Another World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
South Park the Streaming Wars Part 2

South Park the Streaming Wars Part 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bill Burr: Live at Red Rocks

Bill Burr: Live at Red Rocks

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Three Stooges

The Three Stooges

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Music

Music

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jackass Presents: Bad Grandpa .5

Jackass Presents: Bad Grandpa .5

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bubble

Bubble

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Nobody's Fool

Nobody's Fool

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Aharen-san wa Hakarenai

Aharen-san wa Hakarenai

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★★
Read the review Edit this entry