Sort by

joeoliverr has logged 20 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Catwoman

Catwoman

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Ring

Ring

1998
×
½
Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Don't Hang Up

Don't Hang Up

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Edit this entry  
04
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Edit this entry  
04
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry