Sort by
  • Lover, Stalker, Killer

  • Aquaman and the Lost Kingdom

    ★½

  • Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

    ★★½

  • The Marvels

  • The Fall of the House of Usher

  • Totally Killer

    ★★★

  • Saw X

    ★★★★

  • The Creator

    ★★★★

  • A Haunting in Venice

    ½

  • The Killer

    ★★★½

  • All of Us Strangers

    ★★★★★

  • Poor Things

    ★★★★★

  • Saltburn

    ★★★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • The Flash

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Boogeyman

    ★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • The Pope's Exorcist

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★½

  • Bottoms

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★½

  • Talk to Me

    ★★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Black Adam

    ★★★

  • Halloween Ends

    ½

  • Entergalactic

    ★★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ½

  • Werewolf by Night

    ½

  • Smile

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Terrifier 2

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ½

  • Orphan: First Kill

  • Nope

    ★½

  • Thor: Love and Thunder

    ½

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ½

  • The Northman

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Morbius

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ½